Anasayfa / Google / Seo Nedir, Google Seo Nasıl Yapılır ?

Seo Nedir, Google Seo Nasıl Yapılır ?

Kısaca seo arama motorlarında üst sıralarda olmak için yapılan legal ve anti legal çalışmalardır. Bu çalışmalar yüksek oranda backlink çalışmaları yapılarak düzenlenir. yani en büyük pay backlink’tir. Site içinde çok yapılan h başlıklar, açıklamalar, ana başlıklar ve metin uzunluğu ve anahtar kelime yoğunluğu gibi çalışmalar backlink kadar önemli olmasada yine önem teşkil etmektedir. Bunun dışında web sitenin wordpress, html yada asp tabanlı olması aman aman önemli bir kriter değildir.

Seo Nedir ?

Seo için öncelikle web sitenizi açın. Web sitenizi oluşturduğunuzda ise wordpress tabanlı siteniz varsa mutlaka all in one seo yada yoast eklentisini web sitenize ekleyin. Yoast sizlere tavsiyemizdir. Nedeni içinde hem sitemap eklentisi hemde tüm sayfa ve yazılarınızın başlık ve açıklamalarınızı yazabileceğiniz bir eklenti olması. Yoast eklentisi kullanıyorsanız eklentinin içinde tool bölümünde file editor yazan yere tıklayarak robots.txt yaratınız. Yoast kullanmayacaksanız manuel olarak bir text dosyası açın, manuel olarak aşağıda yazanları dosyaya kaydedip ismini robots olarak kaydedin ve masaüstüne kaydettiğiniz bu dosyayı ftp ana yerine yükleyin.

User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Allow: /wp-admin/admin-ajax.php

Sonrasında web sitenizi google webmasters’a tanıtın. Webmasters içinde yapmanız gerekenler öncelikle sitenizi doğrulamak, sitemap’inizi tanıtmak (sitemap’iniz yoksa yoast kullanarak sitemap kullanabilirsiniz) ve coğrafi bölgenizi webmasters’da işaretlemek.

Sonrasında 1 hafta 10 gün gibi bir süre bekleyin ve site:siteisminiz.com olarak google arama motorunda arama yerinde bunu sorguların. İndex almışsa web sitenizde yan sayfalar (yani wordpress’te yazı yeri) oluşturun. Yan sayfaları arzu ederseniz web sitenizi oluşturduğunuzda da yaratabilirsiniz.

seo nedir

Şimdi google tarafından index alan web sitesine backlink almakta sıra. Çok abartmadan 2 yada 3 haber sitesinden backlink alabilirsiniz. Bu haber sitelerini mutlaka inceleyin, araştırın ve gerçekten kaliteli bir yerse öyle backlink için başvurun. Haber sitesinden link alırken resimi linklendirip kendi web sitenizin ana sayfasına linki yollatın. Bunun dışında ise yine aynı haber sitesindeki makalede birde kendi web sitenizin yan sayfası yani wordpress’te oluşturduğunuz bir yazı sayfasına URL linkini linkleyin.

Google Seo Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya platformlarında oluşturduğunuz web sitesinin yan sayfalarını paylaşıp baclink kısmını biraz daha güçlendirin. Yaklaşık 1 ay kadar sonra yavaş yavaş google seo yapıtğınız web sitesinin yükseldiğine tanık olacaksınız.

google seo nasıl yapılır

Önemli Not: Hosting yeriniz eğer kelimenizde Türkiye’de yükselmek istediyseniz Türkiye olsun. Https ile http arasında fark var ama seo açısından devasa bir fark yok. O yüzden illa sitenizin https olması şart değil.

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Google için seo olayının nasıl gerçekleştirildiği konusunda kapsamlı bir yazı olmuş. Teşekkür ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.