Anasayfa / Seo / Seo

Seo

Seo farkındalığı e-ticaret’in gelişmesiyle doğru orantılı aslında. Bundan 20-30 sene önce kimse seo yapmak neden gerekli yada seo nedir ve nasıl yapılır gibi mevzular ile ilgilenmiyordu. Ne zaman e-ticaret kurucuları, ürün satışı yaptıkları firmalar için satış yapmalarının en büyük kriteri olan sıralama faktörünü farketti, işte ozaman bizce seo gerçek anlamda başlamış oldu.

Seo Nasıl Doğmuş ?

Bir şey sipariş eden bir müşteri aradığı kelimeden ilk 5 web stiesine bakıyor olması seo olayını tetikleyen bizce en büyük etkendir. Klasik o herkesin yazdığı seo = arama motoru optimizasyonundan biraz sıyrılıp herkesin anlayabileceği şekilde seo bu şekilde anlatılırsa daha iyi bir anlatım olur kanısındayız.

Seo’nun Başlamasına Neler Etkili Olmuş ?

Çünkü insanlar bu klişe cümleden şunu haklı olarak sorabilir: “iyide neden optimizasyon yapılıyor”. İşte bahsettiğiniz sorunun cevabını bir önceki paragraf gayet iyi veriyor. Seo, Dünyadaki ticaret için kurulmuş ve kurulması gereken bir etken olarak aslında karşımıza sunulmuştur.

seo

Seo bir kuraldır ve zamanında birileri internetten yapılan bu kuralın kurallarını bizlere bu isimle sunmuştur.

Şu an milyarlarca dolar ticaretin belkide internetteki bel kemiğini belirleyen kriterdir seo. Ülkemizde gerçek anlamda seo’dan anlayan kişi ve kurumlar olduğu gibi bir okadar da işin reklamını yapıp isim yapmaya çalışan kişiler var malesef. Hakkıyla işine yapanlara tabiki saygımız sonsuz ama bu işi gerçek anlamda bilip etmeden ajans kurup insanları kandıran kişilerede karşı olduğumuzu buradan bildirmek isteriz.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.