Anasayfa / Analiz / Ücretli ve Ücretsiz Seo Araçları

Ücretli ve Ücretsiz Seo Araçları

Ücretli ve ücretsiz, dünya çapında bir çok seo analiz aracı servisi bulunuyor. Kısa açıklamalarla popüler olan bir kaç seo araçlarını sizlerle paylaşalım.

Ücretsiz Seo Araçları

Google Search Console

Birçoğunuz onu eski ismiyle yani webmaster tools olarakta bilir. Hemen hemen en çok kullanılan seo aracıdır diyebiliriz. En bilinen ve kullanıcılar tarafından en çok kullanılan özelliklerinin başında mülk ekleme yani web sitesi ekleme bulunmata. Eklemiş olduğunuz web sitelerin backlink profil kontrolü yanısıra sitemap ekleme, coğrafi bölge tanımlama, robots.txt testleri ve mobil uyumluluk kontrolü yer almakta. Backlink olarak çok detaylı bir araştırma yapılamasada kemik kısımlar yine gösteriliyor.

Google Trends

Seo araçları içinde anahtar kelime analizi konsunda bizlere yardımcı oluyor. Daha çok e-ticaret yapmak isteyenlerin satacakları ürünü bulma konusunda kullanıldığını tahmin ediyoruz.

Google Pagespeed

Oluşturduğunuz web sitesinin sayfa açılış hızını profesyonelce bizlere sunmakta. İdeal sayfa açılışı 80 tabanından başlıyor.

Open Site Explorer

Moz firmasından bir analiz yeri. Domain ve sayfa otorite verileri, backlink kontrolü gibi çok kullanılan özellikleri ile bilinir. Web siteleri arasındaki farkları görmeniz açısından oldukça yararlı bir analiz platformu.

Copyscape

Web sitenizdeki yazılarınızı hangi bir başka web sitesinde bulunduğunu gösteren bir platform.

seo araçları

Ücretli Seo Araçları

Majestic

Önceleri ücretsiz backlink kontrolünün en iyi ve en kapsamlı yapılabilindiği bir platformdu. Neredeyse ücretli backlink kontrolü yapılan yerlerden bile daha detaylı bilgiler alınıyorken firma yetkilileri uyanıp bu durumu ücretliye çevirdiği platform. Hala backlink için kontrol yapan yerlerin en detaylı bilgiyi bulabildiği yerdir bizce. Bunun dışında web sitesi trafik bilgilerinide bizlere sunuyor. Link profili oluşturmanıza büyük katkı sağlayan majetic ücreti 50 dolardan başlıyor.

Moz Analytics

Yine moz firmasına ait bir analiz platformu. İçerisinde web sitenizin trafik bilgilerini, anahtar kelimelerin sıralanış şekillerini ve sosyal medya erişiminiz konusunda bilgiler içermekte. 100 dolar ile 600 dolar arasında paket değişiklikleri içeren paralı bir analiz platformudur.

Ahrefs

Hem ücretli hemde ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bir analiz yeri. Genellikle backlink kontrolü yapılan bir yer. Ücretli kısmında web sitenizde gelen backlinlerin IP adreslerine kadar daha ayrıntılı görebileceğiniz bir analiz yeri. Ücreti 100 dolar.

 Semrush

Web sitesi trafik analizinden anahtar kelime incelemesi, içerik analizinden linki analizi yapabileceğiniz geniş bir yelpazesi bulunmakta.

Searchmetrics

Platform genellikle anahtar kelime sıralaması ve yeni ahatar kelime arayanlar için oldukça yararlı bir yer. Rakip web sitelerin url’lerini geniş bir şekilde olarak incelemek için kullanılıyor. İçerik analizi yapabiliyorsunuz. Fiyat 70 dolar.

SEO Monitor

Genellikle anahtar kelime araştırması için sıkça kullanılan analiz platformlarından. Aynı zamanda web sitenizin trafik bilgileri hakkında sizlere ipuçları sunmakta. Fiyat olarak 50 euro.

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Aralarında en fazla kullandığım ahrefs…!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.