Anasayfa / Analiz / Web Sitesi Seo Analizi

Web Sitesi Seo Analizi

Web siteniz var ve karşı rakip firmanın web sitesini incelemek, seo analiz yapmak, neler yaptığını araştırmak istiyorsanız şu sıralar en çok bu iş için ziyaret edilen “ahrefs” web sitesine göz atabilirsiniz. Sizin için oldukça faydalı olan bu backlink sorgulama platformunda rakip sitenin almış olduğu backlinklere göz atabilir, kendiniz de aynı yerlerden backlink alma yoluna gidebilirsiniz. Rakibiniz dışında bu olayı daha genel de yapabilirsiniz.

Ahref Backlink Seo Analizi

Örneğin bir anahtar kelimeniz var. Bu anathar kelimede yükselmek istiyorsunuz. Size bir ipucu vermek gerekirse google arama motoruna giriş yapıp arama yerine bu anahtar kelimeyi yazın. Çıkan ilk 5 sonuçtaki URL adreslerini üstte vermiş olduğumuz ahref linkine giriş yaparak her birini deneyiniz.

seo analiz nasıl yapılır

Seo Analiz Nasıl Yapılır ?

Her denediğiniz URL’lerde DR, UR ve DOMAINS yazan yerlerin sayısal değerleri en yüksek olanları tespit ederek buralardan alacağınız adresleri bir yere not alıp kendi backlinkerinizde kullanınız. Anahtar kelimenizde en üst sıralarda bulunan ilk 3 siteyi ayrıca ahref’te incelerken yine üstte TOP 5 ANCHORS yazan yere tıklayıp rakibinizin en çok kelimeye mi yoksa url adresine mi link verdiğini görebilirsiniz. Rakipleriniz en çok hangisine daha ağırlık vermişse sizde ona ağırlık verebilirsiniz. Denenmiş ve başarı sağlanmış şeyler üstünden devam etmek size her zaman  +1 getiri kazandırır.

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Seo adına güzel, faydalı bir makale olmuş. Tebrik ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.